בלוג

לראות את העולם באור חדש

לראות את העולם באור חדש

תטא הילינג הינה אמנם שיטת הילינג חדשה למדי, אך היא ללא ספק הפכה את עולם ההילינג על פיו תודות לתוצאות המדהימות שלה. הסיפור מתחיל בשנת 1995, כאשר מטפלת הוליסטית בשם ויאנה סטיבל התבשרה על ידי רופאיה שסרטן חמור מאכל את רגלה. רופאיה היו אובדי עצות, הם לא ציפו שתחזיק מעמד יותר מחודשים ספורים לכל היותר. למרות הבשורות המרות, ויאנה לא אמרה נואש. היא ניסתה לטפל בעצמה בעזרת שיטות קונבנציונאליות ואלטרנטיביות, אך נראה כי כל אלו לא סייעו במאום. המזור הגיע לבסוף ממקום אחר…

קרא/י עוד »
רייקי אנרגיית החיים

רייקי ואנרגיית החיים

רייקי היא אחת משיטות ההילינג האהובות ביותר. מקור השם הוא צירוף של שתי מילים ביפנית, אשר מתארות באופן הטוב ביותר את מהותה של שיטה מופלאה זו לריפוי וצמיחה. הראשונה היא ‘ריי’, מילה שפירושה חיים, מהות, חוכמה אלוהית. השנייה היא ‘קי’, ההגייה היפנית למילה הסינית צ’י, שמשמעה אנרגייה. במילים אחרות, במהלך טיפול רייקי המטפל רותם לעזרתו את הכוחות הבסיסיים ביותר אשר מרכיבים את החיים והבריאה לטובת המטופל…

קרא/י עוד »
דמיון מודרך לילדים

דמיון מודרך לילדים

הדחף לפנות לעולם הפנימי של הילדיםכפי שילדים נהנים מההתנסות מהעשיה ומהחוויה עם העולם החיצון והסביבה, כך הם נהנים, אולי אפילו יותר מהחוויה הפנימית שלהם. הם מעמידים פנים, חולמים בהקיץ, מדמיינים ובהרבה מקרים יוצרים עולם של פנטזיה. פעילום פנימית זאת משרתת מספר מטרות:ילדים בודקים בעולמם הפנימי באופן לא מודע, מספר פעולות אפשריות לפני שהם בוחרים את האלטרנטיבה הטובה ביותר עבורם.ילדים עושים שימוש בדמיונות ובפנטזיה שלהם, באופן ספונטני, בכדי לשנות מצבים לא נעמים, או בכדי לספק לעצמם חסכים,.התפתחות הדימיון היא גורם משמעותי ביותר להתפתחות הילד והשפעתה באה לידי ביטוי בכמה רבדים:דפוסי משחק, פיתוח יצירתיות, ובעיקר על התהליך המחשבתי.

קרא/י עוד »
דמיון מודרך להורים

דמיון מודרך להורים

ביכולתו של ההורה לכוון ולחזק את הילדגידול ילדים מעולם לא היה משימה פשוטה. בכל יום אנו רואים כיצד הורים דואגים מנסים לעשות הכול על מנת להקל על חייו של הילד ולכוון אותו אל דרך המלך כשהוא עומד מול אין ספור אתגרים, בעיות ומצוקות שונות. דמיון מודרך להורים אולי אינו הופך את ההורה למטפל אך מתוקף תפקידו לחזק את כוחותיו של הילד הוא זוכה לכלי רב עוצמה.כל כלי איכותי שיכול לתרום לדינאמיקה חיובית עם הילד הוא כלי מבורך שניתן ליהנות ממנו בין אם מגדלים ילדים בגיל גן ובית ספר יסודי או נער מתבגר. בזכות שיטה זו שבה ההורה שם לב גם לשפת הגוף של ילדו ומתקדם איתו בקצב שלו הוא מצליח להראות לילד כיצד הוא יכול להרגיע את עצמו ובנוסף לכך גם לבנות ביטחון עצמי רב שיעזור בהתמודדות משימות היומיום, חיי החברה וכיו’.

קרא/י עוד »
פרדי הפינגווין

פרדי הפינגווין

שים לב לתכונות שאתה אוהב בילדיך, מאשר לתכונות שאתה לא אוהב בהם. אין לך מושג כמה זה חשוב!!! אם תשימו לב רק למה שאתם לא אוהבים בילדיכם, הם לא יאהבו את עצמם, ואתה לא תראה אצלם התנהגות טובה.
חשוב לרגע על עבודתך, האם עבדת פעם בשביל מישהו שלא שם לב לביצועים הטובים בעבודתך?
מה זה גרם לך להרגיש אצל בוס כזה? שאתה רוצה ללכת לעבודה? שמעריכים אותך? שאתה חשוב? ברור שלא!!! שנאת את העבודה!

קרא/י עוד »
תעצרו את הכאב אני רוצה לרדת

תעצרו את הכאב, אני רוצה לרדת!

אתם סוחבים איתכם כאב רגשי, עוברים טראומה לא מטופלת, או פשוט לא מרשים לעצמכם לעשות הפסקה אחרי תקופה קשה? זה הזמן לעצור ולהבין שאם לא תטפלו בכך רגשית, ייתכן מאוד שתיאלצו לטפל בכך פיזית, כשמחלה אמיתית תתפרץ. אני קוראת לכם לטפל בנפש, לפני שהגוף יתעורר.
“תשמעי”, אשתו אמרה לי, “הפעם הוא באמת חולה, זו לא סתם שפעת. אני לא יודעת מה קרה לו, איך זה נפל עליו ככה? מה פתאום קרה?”

קרא/י עוד »
אין לי כסף אין לי

אין לי כסף, אין לי

“אני מביט על אנשים עשירים ומקנא”, הוא אמר, “מה יש להם שאין לי? אולי אני נחמד מדי? מי אני בכלל שאצליח בחיים האלה?”.
תפיסות כאלה הן בדיוק התפיסות שמונעות מאיתנו להתפרנס בכבוד ולהגיע לשפע כלכלי.
אז איך בונים חיים של שפע?

קרא/י עוד »

NLP ודימיון מודרך

ה – NLP מניח, שאם משהו אפשרי בעולם, הרי הוא אפשרי לכל אחד. השאלה היא רק איך
‏NLP Neuro-Linguistic Programming ודמיון מודרך הן שיטות ליצירת שינוי בחיים העוזרות במצבים כגון: הפרעות אכילה, חרדה, דיכאון, אלרגיות, הרגלים, עישון, התמכרות, בעיות מיניות וזוגיות, בטחון עצמי ירוד ועוד מצבי התמודדות רבים.
הדרך חיים עוזרת לכם להתבונן על המציאות בצורה שתעזור לכם להתמודד עם הקשיים מבחינתכם. דמיון מודרך ו NLP מונחים באמצעות מספר שיטות. להלן חלק מהשיטות : ניקוי העבר, חיזוק משאבים קיימים, שינוי סדר עדיפויות וערכים ואמונות

קרא/י עוד »

מדיטציה

מדיטציה “חיינו הם מסע של התנסות המכוון על ידנו, ניתן להפוך אותו ממסע של מבוכה למסע של בהירות וחוויה…אם רק נרצה” מדיטציה היא אומנות המיקוד. בבסיסה היא היכולת לשבת ולא לעשות דבר, אך נקודת המבט הרחבה יותר מציגה אפשרויות להגדלת הסובלנות והאיפוק, התמקדות ברגשות מנקודת מבט חיצונית המביאה לרוגע, ולהתמודדות טובה עם מצבים קשים.

קרא/י עוד »

רוצים לשוחח? להתחדש בידע? לדעת עוד על כל קורס?
השאירו פרטים ונחזור אליכם באהבה.